TĒMA: Mājoklis

Kam jālemj par krūmu griešanu

J
jautā:
12. jūnijā, 2024
Jolanta

Labdien! Kā risināt jautājumu ar mājas vecāko, kurš aizliedz apsaimniekotājam konkrētas darbības mājas labā? Piemēram, mūsu mājas sētā ir ļoti daudz krūmu, kurus blakus mājas izzāģēja, bet mūsu mājas vecākā aizliedza apsaimniekotājam tos izzāģēt. Tā rezultātā zem 1. stāva logiem dzīvo bomži un narkomāni. Apsaimniekotājs teica, ka īpašnieks zem saviem logiem drīkst pats zāģēt, bet to nevar darīt zem citiem logiem. Vai mājas apsaimniekotājam šajā gadījumā nevajadzētu pārņemt vadību? Pašlaik apsaimniekotājs sakarā ar narkomānu un bomžu apmešanos krūmos iesaka saukt policiju, lai gan viss risinājums būtu krūmu nogriešana.

A
atbild:
13. jūnijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Valsts līmeņa normatīvajos aktos termins “mājas vecākais” un tā juridiskais statuss nav definēts.

Dzīvokļa īpašuma likums noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopība, noslēdzot attiecīgu līgumu, var pilnvarot citu personu izlemt kopības kompetencē esošos jautājumus.

Par visiem jautājumiem, arī par krūmu griešanu, ja zeme ir kopīpašumā, būtu jālemj dzīvokļu īpašnieku kopībai atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma normām.

Vairāk par mājas vecākajiem varat lasīt LV portāla publikācijā “Mājas vecākais – dzīvokļu īpašnieku pārstāvis”.