TĒMA: Mājoklis

Dzīvokļu īpašnieku aptauju organizēšana

J
jautā:
11. jūnijā, 2024
Žanna

Labdien! Lūdzu, izskaidrojiet, pēc kāda laika var organizēt dzīvokļu īpašnieku atkārtotu aptauju, ja sākotnējā aptaujā netika pieņemts lēmums, jo vairākums īpašnieku nebalsoja un viņu balsis automātiski tika pielīdzinātas balsojumam pret. Dzīvokļa īpašuma likumā neatradu atkārtotas aptaujas organizēšanas nosacījumus. Paldies!

A
atbild:
18. jūnijā, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Annija Švemberga-Streikiša, zvērināta advokāte

Patlaban spēkā esošais Dzīvokļa īpašuma likums neparedz īpašu kārtību dzīvokļu īpašnieku atkārtotai aptaujai. Būtībā minētās aptaujas var organizēt teju katru dienu, taču rezultāts visdrīzāk būs vienāds, proti, ja vairākums dzīvokļu īpašnieku nav aktīvi un nebalso, tad lēmums netiek pieņemts.

Tomēr drīzumā no 2024. gada 1. novembra stāsies spēkā grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā, kas noteic kārtību dzīvokļu īpašnieku atkārtotai kopsapulcei un aptaujai.

Vairāk par attiecīgajiem grozījumiem varat lasīt LV portāla publikācijā “Pieņemti likuma grozījumi, lai iekustinātu “guļošo” dzīvokļu īpašnieku vairākumu”.