Kad jāatgriežas darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

J
jautā:
28. maijā, 2024
Inguna

Labdien! Kā aprēķina, kad beidzas bērna kopšanas atvaļinājums: 1. ja to izmanto gadu; 2. ja to uzmanto pusotru gadu? Darba devējs nemācēja sniegt atbildi. Dzemdību atvaļinājums man beidzas 02.06.2024., tātad bērna kopšanas atvaļinājums sākas 03.06.2024. Paldies!

A
atbild:
30. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājums (BKA) ir Darba likumā nostiprinātas abu bērna vecāku tiesības uz kopumā 18 mēnešus ilgu atvaļinājumu, ko, saglabājot darbavietu, var pavadīt kopā ar bērnu. Bērna kopšanas atvaļinājumu pēc darbinieka pieprasījuma piešķir uz pilnu laiku vai pa daļām. Maksimālais BKA laiks, ko darbinieks var izmantot līdz bērna astoņu gadu vecumam, ir 18 mēneši jeb 1,5 gadi.

Ja BKA jūs prasāt uz vienu gadu, sākot ar 03.06.2024., tad darbā jums jāatgriežas 04.06.2025.

Ja BKA jūs prasāt uz 1,5 gadiem, sākot ar 03.06.2024., tad darbā jums jāatgriežas 04.12.2025.

Vairāk par BKA uzzināsiet, izlasot LV portāla skaidrojošo infografiku Bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršana un izmantošana.