Lasīšanai: 1 minūte

Kāds ir sods par auto vadīšanu, ja noteikts tiesību liegums par ātruma pārsniegšanu

J
jautā:
13. maijā, 2024
Mirdza

Labdien! Ja ir saņemts liegums vadīt transportlīdzekli uz sešiem mēnešiem saistībā ar ātruma pārkāpumu, kāds sods tiek piemērots par transportlīdzekļa vadīšanu lieguma laikā? Vai saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 51. panta ceturto daļu vai arī 51. panta sestās daļas 2. punktu?

A
atbild:
15. maijā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Ņemot vērā, ka konkrētais tiesību izmantošanas aizliegums nav piemērots saskaņā ar pārkāpumu uzskaites punktu sistēmu (par maksimālā uzskaites punktu skaita sasniegšanu) vai par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ārvalstīs, sods par transportlīdzekļa vadīšanu jūsu gadījumā ir astoņas naudas soda vienības jeb 40 eiro (Ceļu satiksmes likuma 51. panta ceturtā daļa).