Lasīšanai: 1 minūte

Cik ilgi jāstrādā pēc uzteikuma iesniegšanas

J
jautā:
09. maijā, 2024
Aleksandrs

Labdien! Man tuvojas pensijas vecums. Vai man vajadzēs atstrādāt mēnesi pēc iesnieguma iesniegšanas par aiziešanu no darba saskaņā ar paša vēlēšanos?

A
atbild:
21. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pēc darbinieka darba līguma uzteikuma iesniegšanas darba devējam likums dod tiesības vienu mēnesi darba attiecības saglabāt. Tas ir maksimālais laika periods, cik ilgi darba devējs ir tiesīgs darbinieku nodarbināt.

Tomēr pusēm nav aizliegts vienoties arī par īsāku termiņu.

Tāpat jūs varat iesniegumā norādīt, ka vēlaties darba attiecības izbeigt ar pušu vienošanos, kādu paredz Darba likuma 114. pants. Tādā gadījumā, ja darba devējs tam piekrīt, vienošanās laikā tiek noteikts arī datums, ar kuru darba attiecības tiek izbeigtas.

Jums būtu ieteicams izlasīt LV portāla skaidrojumu par darbinieka uzteikumu.