TĒMA: Mājoklis

Kas nosaka, kā izlietot uzkrājuma fondu

J
jautā:
06. maijā, 2024
Valda Eniņa

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimnieko pārvaldnieks, kura pārvaldījumā ir vēl vairākas dzīvojamās ēkas. Vai mūsu mājas līdzekļus, kas ir mājas uzkrājumu fondā, drīkst izmantot citas mājas vajadzībām, to definējot kā aizdevumu?

A
atbild:
07. maijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 13. panta 2.1 daļā noteikts, ka dzīvokļa īpašnieks atbilstoši viņa dzīvokļa īpašumā ietilpstošās kopīpašuma domājamās daļas apmēram veic uz dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma pamata noteiktos naudas maksājumus uzkrājumu fondā šā panta pirmajā un otrajā daļā paredzēto dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbību veikšanai. Pieņemot minēto lēmumu, dzīvokļu īpašnieku kopība izvērtē dokumentus, kas pamato attiecīgo darbību veikšanu un to izmaksas.

Šā panta 2.1 daļā minēto naudas maksājumu veikšanas un izmantošanas kārtību nosaka dzīvokļu īpašnieku kopība.

Dzīvokļa īpašuma likuma 15.2 pants noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopības manta ir arī dzīvokļu īpašnieku veiktās iemaksas uzkrājumu fondā. Vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par uzkrājumu fonda līdzekļu izlietojumu.