E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32533
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas
1
1

Tiesu izpildītāja tiesības pārskaitīt naudas līdzekļus

J
jautā:
02. maijā, 2024
Rolands

Vai likumā ir noteikta prasība, ka tiesu izpildītāja izsolītā nekustamā īpašuma atlikusī vērtība ir ieskaitāma tikai Latvijas Republikas reģistrētā kredītiestādē? Situācija ir tāda, ka tiesu izpildītājs atsakās veikt izmaksu uz Lietuvā reģistrētu bankas kontu. 

A
atbild:
10. jūnijā, 2024

Tiesu izpildītāju likuma 152. panta pirmā daļa noteic, ka nauda piedzinējam un zvērinātu tiesu izpildītāju darbību regulējošos normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos citām personām tiek izmaksāta no zvērināta tiesu izpildītāja depozīta konta ar pārskaitījumu uz maksājumu kontu, kas atvērts uz šīs personas vārda, bet izsoles nodrošinājums vai kļūdaini saņemts maksājums  uz kontu, no kura tas saņemts. Citām personām izdotās pilnvaras saņemt zvērināta tiesu izpildītāja depozīta kontā esošos naudas līdzekļus, ja vien tam nav pienācīga pamatojuma, kā arī norādījumi pārskaitīt naudas līdzekļus uz kontiem, kas atvērti uz citu personu vārda, nav saistoši zvērinātam tiesu izpildītājam. 

Iespējams, zvērināta tiesu izpildītāja atteikums ir pamatots ar minēto normu, bet, nezinot lietas apstākļus, neko precīzāk nav iespējams komentēt. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 24 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas