E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32308
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Mazu bērnu vecākiem ir tiesības prasīt atvaļinājumu vasarā vai jebkurā citā laikā

J
jautā:
08. aprīlī, 2024
Zita

Labdien! Esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, pēc tā beigām gribu izmantot neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu. Darba devējs uzstāj, ka jāatgriežas darbā vismaz uz vienu dienu un tad var noformēt atvaļinājumu. Vai tiešām tas tā ir? Vai nav iespējams doties atvaļinājumā, darbā neatgriežoties?

A
atbild:
15. aprīlī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likumā nav noteikts pienākums darbiniekam, kas izmantojis bērna kopšanas atvaļinājumu, atgriezties uz vienu dienu darbā, lai noformētu iesniegumu par neizmantotā ikgadējā atvaļinājuma piešķiršanu.

Jums ir tiesības, atsaucoties uz Darba likuma 150. panta piekto daļu, divas nedēļas iepriekš iesniegt klātienē vai nosūtīt uz darba devēja elektroniskā pasta adresi  jūsu elektroniski parakstītu iesniegumu par ikgadējā atvaļinājuma piešķiršanu, sākot ar to dienu, kad pēc bērna kopšanas atvaļinājuma jāatgriežas darbā.

Darba likuma 150. panta piektā daļa paredz: darbiniekam, kuram ir bērns līdz triju gadu vecumam vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, ikgadējais apmaksātais atvaļinājums piešķirams vasarā vai pēc viņa vēlēšanās jebkurā citā laikā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 98 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas