Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Nekustamā īpašuma zemesgrāmatā ierakstīšanas pamats

J
jautā:
08. martā, 2024
Arnolds

Pirms dažiem gadiem ieguvu zemi īpašumā, to izpērkot par sertifikātiem caur banku, bet zemesgrāmatā darījums vēl nav reģistrēts. Ir pirkuma līgums uz mana vārda. Vai drīkstu reģistrēt zemesgrāmatā zemi uz dēla, nevis sava vārda?

A
atbild:
14. martā, 2024

Likuma “Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās” 3. pants noteic, ka nekustamais īpašums zemesgrāmatā ierakstāms, pamatojoties uz dokumentu, kas apliecina nekustamā īpašuma tiesisku iegūšanu. Tātad, ja nekustamo īpašumu tiesiski ir ieguvis tēvs, zemesgrāmatā tas būs ierakstīts uz tēva vārda. Pēc nekustamā īpašuma reģistrācijas zemesgrāmatā tēvs uz cita tiesiskā darījuma pamata (piemēram, dāvinājuma līguma pamata) var atsavināt konkrēto nekustamo īpašumu savam dēlam.