Man Rīgā pieder ēka ar sešiem dzīvokļiem, kas nav sadalīta dzīvokļu īpašumos. Ēku apsaimniekoju paša spēkiem. Visi dzīvokļi ir izīrēti, un īrnieki papildu īres maksai veic komunālo pakalpojumu apmaksu. Ēkai nākotnē būtu jāplāno remontdarbi. Ja es vēlētos sākt veidot uzkrājuma fondu un noteikt, ka iemaksas uzkrājuma fondā jāveic dzīvokļu īrniekiem, kā formāli būtu pareizi rīkoties? Ja tagadējie līgumi ar īrniekiem neparedz īrniekam apmaksāt uzkrājuma fondu, vai būtu jāslēdz papildu vienošanās? Vai arī uzkrājuma fonda pozīciju īrniekiem var piestādīt ikmēneša rēķinos bez viņu atsevišķas piekrišanas? Kā rīkoties situācijā, ja, piemēram, esošajā līgumā ar īrnieku jau ir iekļauts īrnieka pienākums apmaksāt ikmēneša iemaksas uzkrājuma fondā, taču tās nekad iepriekš nav piemērotas, – vai bez paziņojuma to var sākt darīt?
Dzīvojamo telpu īres likuma 6. pants noteic, ka dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums. Dzīvojamās telpas īres līguma noteikumus var grozīt, izīrētājam un īrniekam rakstveidā vienojoties.
Likuma 8. pants nosaka, kādi noteikumi iekļaujami dzīvojamās telpas īres līgumā. Šī panta otrā daļa paredz, ka dzīvojamās telpas īres līgumā var ietvert arī citus noteikumus, par kuriem izīrētājs un īrnieks vienojušies, tostarp noteikumus par uzlabojumu, tai skaitā remontdarbu, veikšanu dzīvojamā telpā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!