TĒMA: Mājoklis

Par ko jāmaksā īrniekam

J
jautā:
27. septembrī, 2024
Kristers

Labdien! Uzsāku pirmo reizi īrēt dzīvokli, un līgumā ir noteikts, ka man būs jāmaksā par dzīvokļa īri un komunālajiem pakalpojumiem. Vai man kā īrniekam ir jāmaksā par remontdarbiem, ja tas netika minēts līgumā? Vai man ir jāmaksā par nama pārvaldīšanas izdevumiem komunālajā rēķinā? Līgumā netika minēts, ka būs jāmaksā par konkrētajiem izdevumiem.

A
atbild:
Šodien
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 6. pants noteic, ka dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums, bet apakšīrniekam – rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas apakšīres līgums.

Likuma 8. pants paredz, kādi ir dzīvojamās telpas īres līguma noteikumi. Savukārt likuma 10. panta otrā daļa noteic, ka, izīrētājam un īrniekam rakstveidā vienojoties, īres maksā var iekļaut ar dzīvojamās telpas lietošanu saistītus maksājumus.

Īrniekam jāmaksā tādi maksājumi, kas ir noteikti rakstveida īres līgumā un kas nav pretrunā likumam.

Ieteiktu ar visiem dokumentiem vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.