Lasīšanai: 1 minūte

Ar darba attiecībām saistītu dokumentu parakstīšana elektroniski

J
jautā:
21. decembrī, 2023
kate

Labdien!
Vai darba kārtības, iekšējās kārtības un personas datu aizsardzības noteikumus es drīkstu parakstīt elektroniski, ja man tie tiktu atsūtīti, lai elektroniski iepazītos ar to saturu? Darba līgumu vēlos parakstīt elektroniski, jo konkrētajā brīdī nebūšu Latvijā.

A
atbild:
29. decembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba vietā, ar kuru slēdzat darba līgumu, iekšējā dokumentu aprites sistēmā ir noteikta dokumentu parakstīšanas elektroniskā forma, tad gan darba līgumu, gan citus dokumentus (uzņēmuma darba kārtības, iekšējās kārtības, personas datu aizsardzības noteikumus u. c.) jūs varat parakstīt ar drošu elektronisko parakstu. Elektroniski var parakstīt jebkura formāta dokumentus (arī PDF, JPEG u. c.), kā arī var izvēlēties, kādā formātā tos parakstīt, – eDoc, PDF vai ASIC-E.

Par dokumentu aprites kārtību jums ir jāinteresējas pie konkrētā darba devēja.