Lasīšanai: 1 minūte

Darba līgumu noslēdz rakstveidā pirms darba uzsākšanas

J
jautā:
04. decembrī, 2023
Inga

Labdien! Gribēju lūgt konsultāciju. Ir paziņots VID, ka darbinieks šodien plkst. 18.00 uzsāks darba attiecības. Iestājoties konkrētajam laikam, darbinieks neieradās darbā un neatbildēja uz telefona zvaniem, bet darba līgums nav parakstīts. Tajā pašā dienā VID tika paziņots kods 26 (darba ņēmēja statusa zaudēšana, ja persona nav uzsākusi darbu). Vai nepieciešams kāds dokuments vai apliecinājums? Vai uz darbinieka mājas adresi ir jānosūta vēstule, ka darba attiecības ir izbeigtas? Kā man rīkoties šajā situācijā?

A
atbild:
06. decembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 40. panta pirmajai daļai darba līgums ir slēdzams rakstveidā pirms darba uzsākšanas.

Ja darbinieks nav ieradies darba vietā uz tā noslēgšanu, lai uzsāktu darba pienākumu izpildi, darba devējam nav pamata sūtīt informāciju personai, ka darba attiecības ir izbeigtas. Faktiski darba līgums nav bijis noslēgts.