BKA izmantošanas laiks

J
jautā:
20. novembrī, 2023
anastasija

Līdz kādam periodam (bērna vecumam) var izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu un vecāku pabalstu?

A
atbild:
30. novembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanas laiks ir noteikts Darba likuma 156. pantā, paredzot, ka ikvienam darbiniekam (gan bērna tēvam, gan mātei) ir tiesības uz bērna kopšanas atvaļinājumu sakarā ar bērna dzimšanu vai adopciju. BKA piešķir darba devējs uz laiku, kas nav ilgāks par pusotru gadu, līdz dienai, kad bērns sasniedz astoņu gadu vecumu.

Darbinieks šo atvaļinājumu var izmantot vienlaidus vai pa daļām. Ja BKA izmanto pa daļām, tad izmantojamā atvaļinājuma daļa nevar būt īsāka par vienu nepārtrauktu kalendāra nedēļu.

Sieviete, kura nav nodarbināta pabalsta piešķiršanas dienā, var saņemt vecāku pabalstu, ja viņai par šo bērnu ir bijis piešķirts maternitātes pabalsts (grūtniecības un dzemdību pabalsts – darbnespējas lapas B pirmā un otrā daļa).

Vairāk informācijas savā situācijā jūs varat iegūt, vēršoties VSAA un rakstot uz e-pasta adresi: konsultācijas@vsaa.gov.lv.