TĒMA: Tieslietas

Laulāto mantiskās attiecības

J
jautā:
15. novembrī, 2023
Tatjana

Labdien! Vai var uzzināt, vai starp vīru un sievu noslēgtajam aizdevuma līgumam ir juridiskais spēks? Ja es aizdevu vīram naudu dzīvokļa iegādei, vai šis dzīvoklis ir kopmanta? Vai aizdevums, ko viņš man atdos, uzskatāms par kopmantu? Laulības līguma nav, atsevišķas norādes aizdevuma līgumā arī nav.

A
atbild:
22. novembrī, 2023

Saskaņā ar Civillikuma 1587. pantu, ja līgums ir noslēgts tiesīgi, tad tam ir juridiskais spēks un abiem līdzējiem ir pienākums to pildīt. Likumdevējs neaizliedz laulātajiem savā starpā noslēgt aizdevuma līgumu.

Par to, kas ir laulāto kopīgā un atsevišķā manta, jūs varat izlasīt LV portāla publicētajās e-konsultācijās “Kas ir laulāto atsevišķa un kopīga manta” un “Laulāto kopīgā manta un pierādījumi par pretējo”.

Lai saņemtu pilnīgāku konsultāciju tieši par savu gadījumu, jums būtu vēlams vērsties pie jurista vai zvērināta advokāta, uzrādot pušu parakstītu aizdevuma līgumu un sniedzot detalizētu informāciju.