Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Cik daudz e-cigarešu šķidruma drīkst glabāt privātpersona

J
jautā:
07. novembrī, 2023
Agnis

Labdien! Cik daudz e-cigarešu šķidruma drīkst glabāt privātpersona?

A
atbild:
05. decembrī, 2023
Signe Laizāne
LV portāls

Šobrīd ar likumu nav noteikts e-cigarešu šķidruma daudzums, kāds drīkstētu vai nedrīkstētu atrasties privātpersonas īpašumā personīgai lietošanai. Vienlaikus jānorāda, ka privātpersona vai pašnodarbināta persona nedrīkst nodarboties ar komercdarbību ar akcīzes precēm.

Komersants bez licences drīkst realizēt tādus elektroniskajās cigaretēs izmantojamos šķidrumus, to sagatavošanas sastāvdaļas, tabakas aizstājējproduktus, kuri ir iegādāti no komersanta, kam ir speciālā atļauja (licence) apstiprināta noliktavas turētāja darbībai ar attiecīgo akcīzes preču veidu, vai kurus komersants pats ir ievedis vai saņēmis no citas dalībvalsts un samaksājis akcīzes nodokli. Komersants, kurš nodarbojas ar elektroniskajās cigaretēs izmantojamo šķidrumu, tā sagatavošanas sastāvdaļu tirdzniecību, pirms šo izstrādājumu tirdzniecības uzsākšanas paziņo par to Veselības inspekcijai.