Kad tiek izbeigta parādu piedziņas lieta

J
jautā:
03. novembrī, 2023
Mārcis

Bērna tēvam ar tiesas spriedumu ir atņemtas aizgādības tiesības. Šobrīd māte savam pašreizējam vīram kārto bērna adopciju, kas vēl ir procesā. Paralēli ar tiesu izpildītāja starpniecību tika pieprasīti nesamaksātie alimenti, kas tika samaksāti. Bet, tā kā adopcija nav noslēgusies, tiesu izpildītājs jau nākamā mēneša sākumā pārrēķināja parādu. Ja adopcija noslēgsies 2023. gada novembrī, vai par šo mēnesi bērna bioloģiskajam tēvam vēl ir jāmaksā uzturlīdzekļi (un kādā apmērā) vai arī aizgādība izbeidzas? Kad beidzas izpildu lieta, ja šobrīd visa summa ir samaksāta? Šobrīd tiesu izpildītājs nogaida līdz mēneša beigām, atsūta summu, kas ir jāsamaksā līdz, piemēram, nākamā mēneša 9. datumam, bet pēc samaksas jau 3. datumā atsūta informāciju, ka summa ir palielinājusies par iepriekšējā mēneša alimentu summu + tiesu izpildītāja izdevumiem, kas ir 1xx EUR.

A
atbild:
13. novembrī, 2023
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Agnese Mičuliša, direktores vietnieces p. i.

Uzturlīdzekļi parādniekam ir jāmaksā tādā apmērā un termiņā, kā to ir noteikusi tiesa.

Ja ir mainījušies lietas faktiskie apstākļi un uzturlīdzekļu piedzinējs par to neinformē zvērinātu tiesu izpildītāju, tad parādniekam ir jāceļ prasība tiesā par uzturlīdzekļu piedziņas izbeigšanu.

Tiesas lēmums būs par pamatu zvērinātam tiesu izpildītājam izbeigt izpildu lietvedību.