Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļi no darbnespējas lapas A

J
jautā:
24. augustā, 2015
Vija

Kādus nodokļus noņem no A slimības lapas?

A
atbild:
26. augustā, 2015

Slimības lapu A apmaksā darba devējs.

Par pirmo slimības dienu darba devējs nemaksā; par otro un trešo slimības dienu jāmaksā ne mazāk kā 75% apmērā no darbinieka vidējās izpeļņas; no ceturtās līdz desmitajai slimības dienai – ne mazāk kā 80% apmērā no darbinieka vidējās izpeļņas. Tas noteikts likuma „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 36.panta pirmajā daļā.

Slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām, kurās darba ņēmējam būtu bijis jāstrādā. Aprēķinot slimības naudu, darba devējs piemēro visus nodokļus kā darba algai.