Lasīšanai: 1 minūte

Vai persona var dibināt uzņēmumu, ja tai ir parādi un bloķēts konts

J
jautā:
25. oktobrī, 2023
Anna

Labdien! Vai varu dibināt uzņēmumu SIA, ja man ir personīgie parādi un bloķēts bankas konts?

A
atbild:
03. novembrī, 2023

Sabiedrības (SIA) dibināšana notiek saskaņā ar Komerclikuma 2. nodaļā noteikto. Jā, jūs varat dibināt SIA, ja jums nav ar tiesas lēmumu noteikts aizliegums to darīt.

Tā kā jums ir nenokārtotas parādsaistības, tad zvērināts tiesu izpildītājs saskaņā ar Civilprocesa likuma 557. pantā noteikto var vērst piedziņu uz fiziskai personai piederošo kustamo mantu (SIA kapitāldaļām), ja piedzinējs to ir lūdzis.