Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Notariālos pakalpojumus Latvijā ir iespējams saņemt attālināti

J
jautā:
17. oktobrī, 2023
Jūlija

Dzīvoklim Jūrmalā ir divi īpašnieki. Abiem ir Latvijas un ASV pilsonība. Vai viņi var attālināti, izmantojot drošu elektronisko parakstu, dāvināt vai pārdot savus nekustamos īpašumus Latvijā?

A
atbild:
03. novembrī, 2023
Latvijas notārs
Gita Rubīna, zvērināta notāre

Notariālos pakalpojumus Latvijā ir iespējams saņemt attālināti, izmantojot elektronisko parakstu, portālā latvijasnotars.lv videokonferences režīmā, tostarp slēgt līgumus, izdot pilnvaras un veikt citas notariālās darbības. Lai notariālās darbības varētu veikt attālināti videokonferencē, klientam ir jāautentificējas portālā latvijasnotars.lv caur latvija.lv, izmantojot vienu no piedāvātajiem autentifikācijas veidiem, un jāizveido profils. Pamācība videokonferences norisei ir pieejama portāla latvijasnotars.lv sadaļā “Videokonferences pamācība”.