Lasīšanai: 1 minūte

Ja pirmpirkuma tiesības vēlas izlietot vairāki kopīpašnieki

J
jautā:
12. oktobrī, 2023
Marija

Saprotu, ka uz likuma pamata ēkas kopīpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības. Viens īpašnieks vēlas pārdot savu domājamo daļu, bet pirmpirkuma tiesības vēlas izmantot vairāki kopīpašnieki. Vai priekšrocība ir tam kopīpašniekam, kuram ir vairāk domājamo daļu? Gadījumā, ja visiem kopīpašniekiem, kuriem interesē iegādāties īpašumu, ir vienāds domājamo daļu skaits, kā var noteikt, kurš iegūst tiesības nopirkt īpašumu?

A
atbild:
16. oktobrī, 2023

Civillikuma 1073. panta otrajā daļā ir noteikts: “Ja izlietot pirmpirkuma vai izpirkuma tiesības pieteicas reizē vairāki kopīpašnieki, tad viņi atsavināto daļu iegūst kopīgi un sadala to savā starpā līdzīgās daļās, ja paši nevienojas citādi.”

Vairāk par kopīpašumu varat lasīt LV portālā publicētajā skaidrojumā “Kas jāzina, iegādājoties daļas kopīpašumā”.