TĒMA: Mājoklis

Ēkas tehniskās apsekošanas veikšana

J
jautā:
18. septembrī, 2023
Inguss

Labdien! Jautājums par tehnisko apsekošanu. Vai pārvaldniekam ir jāprasa kopības piekrišana par tehnisko apsekošanu veikšanu, ja ir paredzēts, ka tā jāveic ne retāk kā reizi 10 gados? Pārvaldnieka un kopības savstarpējā līgumā par šo izmaksu pozīciju nav minēts.

A
atbild:
18. septembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 6. pants nosaka dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbības. Starp obligātajām pārvaldīšanas darbībām ir arī dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošana, tehniskā apkope un kārtējais remonts.

Savukārt Ministru kabineta noteikumi Nr. 907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi un kārtējo remontu” nosaka daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošanas, tehniskās apkopes un kārtējā remonta veikšanas kārtību un nosacījumus.

Tātad dzīvojamās mājas tehniskā apsekošana ir pārvaldnieka obligāts pienākums un, lai to veiktu, nav jāprasa dzīvokļu īpašnieku piekrišana.