Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai var lūgt tiesnesim noteikt citu datumu lietas izskatīšanai

J
jautā:
17. septembrī, 2023
Vai tiešām?

Labdien! Lietas izskatīšana tiesā ir nozīmēta tikai pēc vairāk nekā gada. Kāpēc tā varētu būt? Kādi ir iespējamie iemesli? Vai pastāv iespēja paātrināt šo procesu un lūgt atkārtoti pārskatīt tiesas kalendāru objektīvu apstākļu dēļ?

A
atbild:
19. septembrī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Ja procesuālajos likumos nav noteikts konkrēts termiņš attiecīgās kategorijas lietas izskatīšanai, tiesnesis nosaka lietas izskatīšanas laiku pēc saviem ieskatiem saprātīgā termiņā, ņemot vērā noslodzi un citu lietu izskatīšanai noteiktos laikus.

Ņemot vērā, ka procesa dalībniekiem ir tiesības izteikt dažāda veida lūgumus tiesai, persona motivētā veidā (norādot konkrētus apstākļus, kādēļ lietas izskatīšanas datums būtu nosakāms agrāk) var lūgt tiesai noteikt citu lietas izskatīšanas datumu, tomēr personai nav tiesību to pieprasīt.