Kas jādara, lai saņemtu valsts apmaksātus ortopēdiskos apavus

J
jautā:
08. septembrī, 2023
Jānis

Labdien! Atceros, ka agrāk bija iespēja saņemt valsts apmaksātus ortopēdiskos apavus. Vai šobrīd ir tāda iespēja, un kas ir nepieciešams? Esmu pilngadīgs 2. grupas invalīds ar kustību traucējumiem kopš bērnības. Ņemot vērā, ka strādāju, veikalā pirktajiem ādas apaviem ātri nolietojas zole, kur izveidojas caurums pēc trīs mēnešu nēsāšanas. Ko darīt, ja tāda situācija izveidojas ortopēdiskajiem apaviem? Atceros, ka tie tik ātri nenolietojas.

A
atbild:
29. septembrī, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Šāds pakalpojums joprojām ir pieejams. Valsts apmaksātus ortopēdiskos apavus izsniedz VSIA “NRC “Vaivari”” saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Tehnisko palīglīdzekļu noteikumi”.

Lai pieteiktos tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai, jums ir jāiesniedz “NRC “Vaivari”” iesniegums par nepieciešamo palīglīdzekli, tajā norādot:

  • vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietas adresi, ja tā atšķiras no deklarētās dzīvesvietas adreses, tālruņa numuru, oficiālo elektronisko adresi (ja ir), e-pasta adresi (ja ir) un invaliditāti;
  • nepieciešamo tehnisko palīglīdzekli, tā veidu un izmantošanas mērķi;
  • informāciju par vēlamo saziņas veidu ar “NRC “Vaivari”” (ierodoties personīgi centrā, nosūtot informāciju pa pastu, vai elektroniski, ja izmantojat oficiālo elektronisko adresi).

Iesniegumam jāpievieno ārstējošā ārsta vai ergoterapeita atzinums tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai.

Sagatavotie dokumenti jānosūta uz kādu no “NRC “Vaivari”” nodaļām.

  • Rīgas nodaļas adrese: Ventspils iela 53, Rīga, LV-1002
  • Kuldīgas nodaļas adrese: Jelgavas iela 60, Kuldīga, LV-3301
  • Rēzeknes nodaļas adrese: Atbrīvošanas aleja 81, Rēzekne, LV-4601
  • Elektroniskā pasta adrese: vtpc@nrc.lv

Izsniegtajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem tiek nodrošināts bezmaksas garantijas remonts, izņemot gadījumus, ja tiek konstatēts, ka bojājumi radušies lietotāja vainas dēļ. Vēršam uzmanību arī uz to, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu “Tehnisko palīglīdzekļu noteikumi” 2. pielikumu laiks, pēc kura beigām varat tikt uzņemts jaunu ortopēdisko apavu saņemšanas rindā, ir pusgads.