Vai ēku var nodot ekspluatācijā, ja sanitārtehniskās telpas nav aprīkotas ar iekārtām

J
jautā:
23. augustā, 2023
Aigars

Labdien! Skaidrojošajā aprakstā BIS lietā būs ieraksts “daļēja apdare”, kā arī paredzēts izņemt dažus punktus. Veselības inspekcijai nebūs iebildumu, ja sanitārie mezgli nebūs pilnībā pabeigti, un atzinumu iedos. Vai būvvaldei nebūs iebildumu, ja atsevišķos dzīvokļos apdare nebūs pilnībā pabeigta? Saistīts ar to, ka daži no klientiem grib uzstādīt savu santehniku un ieklāt pašu izvēlēta dizaina flīzes.

A
atbild:
01. septembrī, 2023
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 164. punktā noteikts, ka ēku vai tās daļu, ja ēka nav valsts aizsargājamais kultūras piemineklis un tai normatīvajos aktos epidemioloģiskās drošības jomā nav izvirzītas higiēnas prasības, būvniecības ierosinātājs var nodot ekspluatācijā arī tad, ja sanitārtehniskās telpas un virtuve nav aprīkotas ar attiecīgajām iekārtām un telpās (izņemot evakuācijas ceļu) nav veikta iekšējā apdare, izņemot šo noteikumu 184. punktā minēto gadījumu. 184. punkts attiecas tikai uz viena un divu dzīvokļu ēkām. Rīgas dome parasti prasa, lai projekta autors norāda, ka ēku plānots nodot ekspluatācijā bez pilnas apdares un iekārtām.