Lasīšanai: 1 minūte

Tiesas apstiprinātā izlīguma nepildīšanas sekas

J
jautā:
10. augustā, 2023
zane

Labdien! Ja ir noslēgts mierizlīgums un viena no pusēm pārkāpj tā pantus, kā rīkoties otrai iesaistītajai personai?

A
atbild:
14. augustā, 2023

Ja tas ir izlīgums, kas ir apstiprināts ar tiesas lēmumu, tad tas izpildāms, ievērojot tiesas spriedumu izpildes noteikumus. Tas nozīmē, ka izlīgums ir izpildāms obligāti. Ja izlīgums netiek pildīts, jums ir tiesības ar tiesas izsniegtu izpildu rakstu vērsties pie zvērināta tiesu izpildītāja pēc piekritības, aizpildot attiecīgu iesnieguma formu.

Vairāk par tiesas sprieduma vai tiesas apstiprinātā izlīguma nepildīšanas sekām varat lasīt LV portālā publicētajā e-konsultācijā “Kā rīkoties, ja netiek pildīts tiesas spriedums”.