Lasīšanai: 1 minūte

Transportlīdzekļa ātrums jāsamazina pirms apdzīvotas vietas sākuma

J
jautā:
09. augustā, 2023
Kristīne

Labdien! Policists apstādināja uzreiz aiz zīmes, iebraucot pilsētā no neapdzīvotas vietas ar ātrumu 70 km/h, kas liecina, ka ātrumu jau samazināju. Vai tiešām šādā gadījumā drīkst sodīt?

A
atbild:
16. augustā, 2023
Sandis Zellis
jurists

Ministru kabineta noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 101. punkts noteic, ka apdzīvotās vietās visu transportlīdzekļu braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 50 km/h. Tādējādi Valsts policijas amatpersonas ir tiesīgas atzīt pārkāpumu jau uzreiz pēc ceļa zīmes, kas apzīmē apdzīvotas vietas sākumu. Lai ievērotu atļauto braukšanas ātrumu, transportlīdzekļa vadītājam ātrums ir jāsamazina pirms attiecīgās ceļa zīmes.