E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30070
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Mantojuma kārtošanas izmaksas ietekmē dažādi faktori

J
jautā:
01. augustā, 2023
Judite

Sveiki! Kāda ir darbību secība un aptuvenās izmaksas, ja vēlies iegūt īpašumā mirušās mātes māju? Testamenta nav.

A
atbild:
06. septembrī, 2023

Lai uzsāktu mantojuma lietu, ir jāvēršas pie zvērināta notāra, kurš praktizē apgabaltiesas darbības teritorijā, kur bija mantojuma atstājēja pēdējā deklarētā dzīvesvieta, un jāiesniedz mantošanas iesniegums. Ja dzīvesvieta nav zināma, pie notāra jāvēršas pēc mantojamās mantas vai tās galvenās daļas atrašanās vietas.

Šeit ir pieejama notāru kontaktinformācija.

Zvērināts notārs pēc tam, kad būs pārliecinājies, ka mantojuma lieta jau neatrodas cita notāra lietvedībā, uzsāks mantojuma lietu, kā arī tiks noskaidrots, vai mirušais savu pēdējo gribu ir noformējis testamentā, mantojuma līgumā vai arī mantos likumiskie mantinieki.

Mantiniekam, ejot pie zvērināta notāra, līdzi jāņem pase vai personas apliecība, mantojuma atstājēja miršanas apliecība, radniecību pierādošie dokumenti (dzimšanas apliecība, laulības apliecība), mantojamās mantas saraksts un novērtējums, ja tiek mantots arī kaut kas cits, izņemot nekustamo īpašumu. Par precīzu iesniedzamo dokumentu sarakstu informēs notārs.

Mantojuma lietas izmaksas ietekmē: mantinieka šķira (jo tuvāka radniecība starp mantojuma atstājēju un mantinieku, jo zemākas izmaksas), mantojuma vērtība un mantošanas veids (likumiskā, testamentārā vai līgumiskā).

Mantojuma izmaksas ir, sākot no 31,30 eiro (vairāk skatīt Ministru kabineta noteikumu Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību” V nodaļu).

Vairāk par mantojuma kārtošanas procesu varat uzzināt LV portāla skaidrojumā, kas pieejams šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas