TĒMA: Tieslietas

Atbildība par tīšu viegla miesas bojājuma nodarīšanu

J
jautā:
14. jūlijā, 2023
Māris

Labdien! Draugam ir ierosināta lieta pēc Krimināllikuma 130. panta 2. daļas 3. punkta. Kāds sods par to pienākas?

A
atbild:
14. jūlijā, 2023

Krimināllikuma 130. panta otrajā daļā nav iekļauti punkti, līdz ar to Krimināllikums neparedz kriminālatbildību par Krimināllikuma 130. panta otrās daļas 3. punktu.

Krimināllikuma 130. panta otrajā daļā paredzēta kriminālatbildība par tīšu viegla miesas bojājuma nodarīšanu. Par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Krimināllikuma 130. panta trešās daļas 2. punktā paredzēta kriminālatbildība par tādām pašām darbībām, ja tām bijis mocīšanas vai spīdzināšanas raksturs. Par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.