Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Cik gadu vecumā būs tiesības uz pensiju

J
jautā:
15. jūnijā, 2023
Olga

Labdien! Es esmu dzimusi 1960. gada 6. augustā. Kad varu formēt vecuma pensiju?

A
atbild:
19. jūnijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

No 2014. gada 1. janvāra vecuma pensijas piešķiršanai noteiktais vecums – 62 gadi – katru gadu tiek paaugstināts par trim mēnešiem, līdz no 2025. gada 1. janvāra tas būs 65 gadi.

Tiesības uz vecuma pensiju jums būs, sasniedzot 65 gadu vecumu, tas ir, 2025. gada augustā.

Lai rastos tiesības uz pensiju, ir nepieciešams apdrošināšanas stāžs, kurš pašlaik ir 15 gadi, bet no 2025. gada 1. janvāra būs nepieciešams 20 gadu stāžs.

Pirms pensijas pieprasīšanas ieteicams pārliecināties, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) rīcībā ir visa nepieciešamā informācija par apdrošināšanas stāžu (un tam pielīdzinātajiem periodiem) līdz 1995. gada 31. decembrim.

Par personas sociālās apdrošināšanas stāžu no 1996. gada VSAA dati ir pieejami.