TĒMA: Reģistri

Vai var atjaunot laulības apliecību, ja persona neatceras reģistrācijas gadu

J
jautā:
19. aprīlī, 2024
Eva

Labdien! Esmu pazaudējusi laulības apliecību. Neatceros ne gadu, ne datumu, kad bija veikta reģistrācija, zinu tikai, ka laulība tika reģistrēta Aizputes pagasta dzimtsarakstu nodaļā. Vai man jāzvana uz Aizputes dzimtsarakstu nodaļu, lai nokārtotu jaunu laulības apliecību? Paldies!

A
atbild:
17. maijā, 2024
Tieslietu ministrija
Dzimtsarakstu departaments

Tiesības pieprasīt laulības apliecību vai izziņu par laulības reģistrāciju ir personai, par kuru ieraksts izdarīts, vai tās pilnvarotai personai. Laulības apliecība nav izsniedzama, ja laulība ir šķirta vai laulātais miris. Šajos gadījumos izsniedz izziņu par laulības reģistrāciju.

Iesniegumu var iesniegt:

  • izmantojot e-pakalpojumu Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā (www.latvija.lv);
  • jebkurā pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā klātienē, elektroniski vai pa pastu;
  • tuvākajā Latvijas Republikas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstī, ja persona atrodas ārvalstī;
  • Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā:
    • nosūtot uz e-pasta adresi dzimts.dep@tm.gov.lv, ja iesniegums parakstīts ar drošu elektronisko parakstu;
    • nosūtot pa pastu (Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departaments, Brīvības bulvāris 36, Rīga, LV-1536, LV-1011);
    • elektroniski, izmantojot oficiālo elektronisko e-adresi.

Laulības apliecību klātienē var pieprasīt jebkurā pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā.

Ja nezināt precīzu laulības reģistrācijas gadu, iesniegumā varat norādīt iespējamo laika periodu, kurā varētu būt reģistrēta laulība. Dzimtsarakstu iestādei ir iespēja laulības reģistrācijas gadu un vietu pārbaudīt Fizisko personu reģistrā, ja tur šādas ziņas ir pieejamas.

Detalizēta informācija  par atkārtotu civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošu dokumentu izsniegšanu pieejama šeit.