E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32611
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Vai Latvijā var noslēgt laulību ar Ēģiptes pilsoni

J
jautā:
10. maijā, 2024
Vita

Labdien! Vai Latvijā var noslēgt laulību ar Ēģiptes pilsoni? Kas ir vajadzīgs, lai to izdarītu? Jau iepriekš pateicos par atbildi! 

A
atbild:
17. maijā, 2024
Linda Ņikona
LV portāls

Laulības noslēgšanas kārtību Latvijas Republikā noteic Civillikums, Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likums, Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 761 “Noteikumi par civilstāvokļa aktu reģistriem” (turpmāk – noteikumi Nr. 761) un MK noteikumi Nr. 906 “Noteikumi par civilstāvokļa aktu reģistrācijas valsts nodevu” (turpmāk – noteikumi Nr. 906). 

Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma 18. pants paredz, ka Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai citas valsts pilsonis, bezvalstnieks, bēglis vai persona, kurai piešķirts alternatīvais statuss un kura laulības noslēgšanas brīdī ir tiesīga uzturēties Latvijas Republikā, var noslēgt laulību ar Latvijas pilsoni, Latvijas nepilsoni, ES, EEZ valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoni vai citas valsts pilsoni, bezvalstnieku, bēgli vai personu, kurai piešķirts alternatīvais statuss un kura laulības noslēgšanas brīdī ir tiesīga uzturēties Latvijas Republikā. 

Tas nozīmē, ka Ēģiptes pilsonis, kuram laulības noslēgšanas brīdī ir tiesības uzturēties Latvijā, var noslēgt laulību ar Latvijas pilsoni. 

Atbilstoši Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma 17. panta pirmajai daļai personas, kuras vēlas noslēgt laulību, personīgi iesniedz dzimtsarakstu iestādei noteikta parauga abu parakstītu kopīgu iesniegumu (elektroniski iesniegumu par laulības noslēgšanu, ja tas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un tam ir laika zīmogs, var iesniegt tikai pilngadīgi Latvijas pilsoņi vai pilngadīgi Latvijas nepilsoņi). Iesniedzot iesniegumu, jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments. 

Proti, ja viens no laulātajiem ir ārzemnieks, iesniegums par laulības noslēgšanu iesniedzams, abām personām klātesot, dzimtsarakstu nodaļā Latvijā. 

Dzimtsarakstu nodaļu kontaktinformācija pieejama Tieslietu ministrijas mājaslapā. 

Iesniegumam par laulības noslēgšanu ir apstiprināta veidlapa, kas atrodama noteikumu Nr. 761 4. pielikumā. Veidlapu var saņemt arī uz vietas izvēlētajā dzimtsarakstu nodaļā. 

Vienlaikus saskaņā ar Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma 17. panta otro daļu personām, kuras agrāk bijušas citā laulībā un kuru ziņas par laulības šķiršanu nav iekļautas Fizisko personu reģistrā, iesniedzot iesniegumu, jāuzrāda viens no šādiem dokumentiem: 

  • bijušā laulātā miršanas apliecība; 
  • dzimtsarakstu nodaļas vai zvērināta notāra izsniegta laulības šķiršanas apliecība; 
  • likumīgā spēkā stājies tiesas spriedums, ar kuru laulība šķirta vai atzīta par spēkā neesošu; 
  • izraksts vai izziņa no laulības šķiršanas reģistra vai laulības reģistra ar ziņām par laulības šķiršanu. 

Savukārt Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma 17. panta ceturtajā daļā noteikts: ja personai, kas vēlas noslēgt laulību, nav iespējams iegūt vienu no iepriekš minētajiem dokumentiem, to aizstāj ar tiesas spriedumu par attiecīgā fakta konstatēšanu. 

Ārzemniekam papildus iepriekš uzskaitītajiem dokumentiem atbilstoši Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma 18. panta otrajai daļai jāiesniedz attiecīgās ārvalsts (šajā gadījumā Ēģiptes) kompetentās institūcijas izsniegts dokuments par ģimenes stāvokli laulības noslēgšanai Latvijā. 

Vienlaikus aicinām jūs sazināties ar Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentu (kontaktinformācija pieejama šeit), lai noskaidrotu precīzu informāciju par konkrēto situāciju. 

Papildus varam norādīt, ka Latvijai tuvākā Ēģiptes vēstniecība atrodas Zviedrijā, Stokholmā (kontaktinformāciju var meklēt šeit). 

Savukārt, ja rodas jautājumi par tiesībām uzturēties Latvijas Republikā, aicinām sazināties ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (kontaktinformācija pieejama šeit).

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 27 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas