TĒMA: Pensijas

Tiesībām uz pensiju divus gadus agrāk nepieciešams 30 gadu stāžs

J
jautā:
13. maijā, 2024
Inguna

Labdien! Esmu dzimusi Latvijā 1960. gadā, un darba stāžs sākās no Rīgas 16. PTV iestāšanās dienas (1974. g.). Šobrīd dzīvoju Zviedrijā un esmu iesniegusi visus dokumentus pensijas aprēķināšanai VSAA.
Vai ir iespējams saņemt informāciju par priekšlaicīgu pensijas izmaksu sakarā ar darbnespēju? Man ir vienas personas uzņēmums bez tiesībām pieņemt darbā, un pēc nelaimes gadījuma es nespēju veikt savu darbu 100% apmērā.

A
atbild:
13. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijas pensiju nepiešķir no agrāka vecuma darbnespējas dēļ. Priekšlaicīgo pensiju ir tiesības pieprasīt divus gadus pirms vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vispārējā vecuma sasniegšanas, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

Individuālas informācijas saņemšanai par pensijas jautājumiem jums jāsazinās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru. Konsultāciju iespējams saņemt, rakstot uz e-pasta adresi konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 64507020.​