Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ja netiek pildīts nolēmums par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām

J
jautā:
22. maijā, 2023
Karluha

Vai par Krimināllikuma 168. panta neievērošanu var sodīt ar sabiedrisko darbu?

A
atbild:
01. jūnijā, 2023

Krimināllikums paredz kriminālatbildību par to, ka netiek pildīts nolēmums par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu.

Likuma 168. pantā ir noteikts, ka kriminālatbildība iestājas par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, kas izriet no aizgādības, aprūpes vai saskarsmes tiesībām ar bērnu, kā arī tiesas nolēmuma, kas paredz bērna nogādāšanu atpakaļ uz valsti, kurā ir viņa dzīvesvieta, izpildes vai ļaunprātīgu šāda nolēmuma nepildīšanu, vai ļaunprātīgu šāda nolēmuma izpildes kavēšanu.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.