TĒMA: Drošība

Kā rīkoties, ja izīrētājs neatdod svešu mantu

J
jautā:
19. maijā, 2023
Anna

Labdien! Mans dzīvesbiedrs īrēja dzīvokli (nebijām oficiālā laulībā). Dzīvesbiedrs nomira, īres tiesības izbeidzās. Dzīvoklī palika arī manas personīgās mantas. Dzīvokļa īpašniece nedod piekļuvi dzīvoklim, lai es varētu paņemt šīs mantas. Kādā instancē jāvēršas, lai atrisinātu šo jautājumu?

A
atbild:
12. jūnijā, 2023
Olga Lauva
juriste

Ja jums ir aizdomas, ka noticis likumpārkāpums, tad varat vērsties Valsts policijā, kontaktinformācija ir atrodama šeit.

Rakstisku iesniegumu ar lūgumu uzsākt izmeklēšanu var uzrakstīt:

  • klātienē jebkurā policijas iecirknī;
  • elektroniski portālā latvija.gov.lv, izmantojot e-adresi. Tādējādi iesniegums tiks iesniegts, izmantojot kvalificētu paaugstinātas drošības autentifikācijas līdzekli;
  • elektroniski ar eParakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv;
  • Smart-ID un iesniegumu parakstīt ar Dokobit, Lahdes;
  • pa pastu uz kādu no policijas struktūrvienībām.

Iesniegumā jānorāda:

  • detalizēta informācija par notikumu;
  • kādā veidā ir aizskartas jūsu tiesības;
  • cita informācija, kas varētu būt noderīga nozieguma vai pārkāpuma atklāšanai;
  • savi personas dati un adrese, kā arī, ja ir iespējams, kontakttālrunis.