Lasīšanai: 1 minūte

Kad slimības laiks tiek iekļauts uzteikuma termiņā

J
jautā:
16. maijā, 2023
Anafisa

Es strādāju uzņēmumā un taisos iet projām no darba. Pēc Darba likuma (DL) man 30 dienas jāstrādā, kā arī vienojos ar darba devēju. 10.maijā uzrakstīju atlūgumu, tātad man jāstrādā līdz 10. Jūnijam. Bet mani interesē: ja es šajā laikā slimoju, vai mans nostrādātais mēnesis pagarinās vai tomēr es tik un tā drīkstēšu iet projām no darba   10. jūnijā?

A
atbild:
19. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja pēc paša iesniegta uzteikuma darbinieks ir saslimis un tam izsniegta slimības lapa A, lai darba devējs slimības laiku iekļautu uzteikuma termiņā (apmaksātu to, līdz slimības lapa tiek noslēgta), darbiniekam tas jāizsaka iesniegumā. Tas ir paredzēts DL 100. panta pirmajā daļā.

Ja šādu vēlmi darbinieks rakstiski nav izteicis, darba devējs slimības laiku uzteikuma termiņā neiekļaus un tas atsāksies pēc slimības lapas noslēgšanas.