TĒMA: Tieslietas

Naudas soda aizstāšana

J
jautā:
17. martā, 2023
Mār

Labdien! Cik ilgi būs “jāsēž”, 1240 eiro soda naudu aizstājot ar īslaicīgu brīvības atņemšanu?

A
atbild:
21. martā, 2023

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 645. panta pirmo daļu, ja naudas sods 30 dienu laikā pēc nolēmuma stāšanās likumīgā spēkā nav samaksāts, tiesnesis naudas sodu aizstāj saskaņā ar Krimināllikumā noteikto.

Atbilstoši Krimināllikuma 41. panta sestajai daļai gadījumos, kad naudas sods noteikts līdz trīsdesmit minimālo mēnešalgu apmērā, to aizstāj ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vienu minimālo mēnešalgu rēķinot kā četras īslaicīgas brīvības atņemšanas dienas, taču ne vairāk par trim mēnešiem.

Aizstājot naudas sodu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, jāņem vērā arī tas, kas minēts nolēmumā, ar kuru noteikts naudas sods un minimālo mēnešalgu skaits.

Pieņemot, ka norādītais naudas sods 1240 eiro atbilst divām minimālajām mēnešalgām, kuru apmērs ir noteikts ar 2023. gada 1. janvāri, atbilstoši Krimināllikuma 41. panta sestajai daļai noteiktais un neizciestais naudas sods 1240 eiro apmērā aizstājams ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz 8 dienām.