Lasīšanai: 1 minūte

Vai bezdarbniekam piešķir pabalstu, ja nomiris tuvinieks

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. martā, 2023
Jolanta

Labdien! Man nomira māsa, pati esmu bezdarbniece. Vai man ir tiesības saņemt pabalstu?

A
atbild:
16. martā, 2023

Mirušā tuvinieks vai cita persona, kura uzņēmusies apbedīšanu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) var saņemt apbedīšanas pabalstu. Iespēju saņemt bēru pabalstu paredz arī pašvaldība. Tā apmērs pašvaldībās atšķiras, un to ietekmē tas, vai vienlaikus ir VSAA piešķirtais pabalsts. Pašvaldība pabalsta summu samazina par VSAA izmaksātā apbedīšanas pabalsta apmēru.

Atsevišķs pabalsts bezdarbniekam, kuram nomiris tuvinieks, nav paredzēts.