E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28837
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
3
3

Biedrība un mājas pārvaldīšana

J
jautā:
06. martā, 2023
Lidija

Jautājums ir par biedrības darbības likumību daudzdzīvokļu mājā. Biedrība izveidota šīs mājas pārvaldīšanai un apsaimniekošanai. Bet  ikdienā māju pārvalda un apsaimnieko SIA "Rīgas namu pārvaldnieks". Biedrība sasauca dzīvokļu īpašnieku kopsapulci. Sapulces sākumā biedrības valde paziņoja, ka par mājas pārvaldes jautājumiem drīkst balsot tikai biedrības locekļi. To dzīvokļu īpašnieku balsis, kuri nav biedrības locekļi, protokolā netika ierakstītas. Vai biedrība rīkojās likumīgi?

A
atbild:
09. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļu īpašnieki veido dzīvokļu īpašnieku kopību, kurai jāpiedalās mājas pārvaldīšanā. Biedrību ir nepieciešams dibināt, lai labāk varētu pārvaldīt māju un tā būtu subjekts, kas reģistrēts Uzņēmumu reģistrā, kā arī pārstāvēt  dzīvokļu īpašnieku kopību uz pilnvarojuma pamata. Biedrībai tiek dots uzdevums, lai varētu slēgt līgumus un būtu ērtāka dažādu komunālo un citu darījumu izpilde.

Ja namu apsaimnieko SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", dzīvokļu īpašnieki atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumam ir lēmuši pārvaldīšanas darbības uzticēt šim uzņēmumam.

Dzīvokļa īpašnieku kopība atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pantam ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu par kopīpašumā esošo daļu. Biedrība ir pieņemto lēmumu izpildītāja, iepriekš LV portālam skaidrojis zvērināts advokāts Jānis Lapsa.

Biedrību un nodibinājuma likuma 34. pantā ir noteikts, ka biedrības augstākā institūcija ir biedru sapulce. Biedrības sapulcēs piedalās tās biedri.

Par mājas apsaimniekošanu un pārvaldīšanu ir tiesīgi lemt tikai dzīvokļu īpašnieki.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU