E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28833
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Vai var apmainīt pašvaldības dzīvokli pret citu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. martā, 2023
Bella

Sveiki! Esam daudzbērnu ģimene. Īrējam pašvaldības dzīvokli (divas istabas). Ģimenē ir trīs bērni. Divi vecākie bērni (dažāda dzimuma, 20 un 9 gadi) dala vienu istabu. Vai ir tiesības (Ropažu novads) lūgt pašvaldību uzņemt rindā apmaiņai pret lielāku platību vai pašiem apmainīt īres dzīvokļu maiņas gadījumā? Šajā dzīvoklī dzīvojam apmēram 4–5 gadus. Parādu nav. Veikts remonts.

A
atbild:
12. aprīlī, 2023

Likums “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” nosaka iedzīvotāju grupas, kurām ir tiesības īrēt pašvaldības dzīvokli. Palīdzību personai sniedz tā pašvaldība, kuras administratīvajā teritorijā attiecīgā persona deklarējusi savu dzīvesvietu, izņemot šā likuma 14. panta pirmās daļas 3., 4. un 5. punktā minēto gadījumu. Pašvaldība sniedz palīdzību arī tām personām, kuras deklarējušas savu dzīvesvietu dzīvojamā mājā vai dzīvojamā telpā, kas pieder pašvaldībai, bet atrodas ārpus pašvaldības administratīvās teritorijas.

Likuma 24. pants (“Palīdzība īrētās pašvaldībai piederošās vai tās nomātās dzīvojamās telpas apmaiņā pret citu īrējamu pašvaldībai piederošu vai tās nomātu dzīvojamo telpu”) nosaka:

“(1) Pašvaldība var sniegt palīdzību pašvaldībai piederošās vai tās nomātās dzīvojamās telpas apmaiņā pret citu īrējamu pašvaldībai piederošu vai tās nomātu dzīvojamo telpu domes saistošajos noteikumos paredzētajā kārtībā.

(2) Palīdzību īrētās pašvaldībai piederošās vai tās nomātās dzīvojamās telpas apmaiņā pret citu īrējamu pašvaldībai piederošu vai tās nomātu dzīvojamo telpu pašvaldība sniedz tādā secībā, kādā reģistrēti iesniegumi par attiecīgā veida palīdzības saņemšanu.”

Ropažu novada pašvaldības dome saistošajos noteikumos Nr. 8/22 “Par pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Ropažu novadā” ir noteikusi kārtību, kā tiek sniegta palīdzība pašvaldības dzīvokļa apmaiņā.

Tas, vai varat iestāties rindā uz dzīvokļa apmaiņu, jānoskaidro pašvaldībā, informējot par savu situāciju un vēlmi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 153 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas