Par statūtu grozījumiem jābalso biedrības kopsapulcē

J
jautā:
08. novembrī, 2016
Inese Vitkus

Vai dzīvokļu īpašnieku biedrības statūtus drīkst UR reģistrēt DZĪ biedrības valde (kurai dots uzdevums tos sagatavot un reģistrēt), ja ar statūtu projektu iepriekš nav iepazīstināti reģistrējamās biedrības biedri?

A
atbild:
11. novembrī, 2016
Uzņēmumu reģistrs
Baiba Goloveja, Juridiskās nodaļas juriskonsulte

Atbilstoši Biedrību un nodibinājumu likuma 35. panta pirmās daļas 1. punktam biedrības biedru kopsapulces kompetencē ir lēmumu pieņemšana par grozījumu izdarīšanu biedrības statūtos. Līdz ar to biedrības valdei nav tiesību lemt par grozījumu izdarīšanu biedrības statūtos. Tādējādi, lai biedrības valdes sagatavotie statūtu grozījumi tiktu apstiprināti, biedrības valdei Biedrību un nodibinājumu likuma 36. pantā noteiktajā kārtībā ir jāsasauc biedrības biedru kopsapulce, kurā tiktu lemts par nepieciešamajiem grozījumiem biedrības statūtos.

Savukārt pēc tam, kad biedru kopsapulce ir pieņēmusi lēmumu apstiprināt grozījumu izdarīšanu biedrības statūtos, biedrības valde tos kopā ar pieteikumu iesniedz Uzņēmumu reģistrā.