Lasīšanai: 1 minūte

Vai Krievijas pilsonis var dibināt SIA

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. martā, 2023
Svetlana

Labdien! Vai ir kādi ierobežojumi dibināt SIA un atvērt bankas kontu Latvijā Krievijas pilsonim, kuram šeit ir uzturēšanās atļauja, kurš pastāvīgi dzīvo Latvijā jau piecus gadus, ir precējies ar Latvijas pilsoni un kuram Latvijā ir piedzimis bērns?

A
atbild:
15. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls
Uzņēmumu reģistrs
Diāna Kamiševa, Juridiskās nodaļas juriskonsulte

Atbilstoši Latvijas Republikas Satversmes 91. pantam visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēktiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.

Savukārt Komerclikuma 136. panta pirmajā daļā noteikts, ka kapitālsabiedrības dalībnieks (proti, īpašnieks) ir persona, kas ierakstīta dalībnieku (akcionāru) reģistrā, ja likumā nav noteikts citādi. Komerclikums neparedz nekādus ierobežojumus attiecībā uz personām, kas var būt kapitālsabiedrības dalībnieki, – par dalībniekiem var būt arī ārvalstnieki (tostarp Krievijas pilsoņi).

Lai atvērtu bankas kontu, jums jāvēršas pie Latvijā strādājošajām kredītiestādēm, kuras atradīsiet šeit.