Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Pieteikumā individuālā komersanta izslēgšanai no komercreģistra pamats nav jānorāda

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. martā, 2023
Māris

Lai likvidētu individuālo komersantu, ir jāaizpilda Uzņēmumu reģistra veidlapa KR14, kur 2. punktā jāatzīmē pamats komersanta izslēgšanai no komercreģistra: pabeigts likvidācijas process; pabeigts maksātnespējas process; tiesas nolēmums; cits pamats. Kā izpaužas pabeigts likvidācijas process? Ko es varu minēt kā “citu pamatu”, ja neviens no iepriekš minētajiem punktiem neatbilst manai situācijai?

A
atbild:
24. martā, 2023
Uzņēmumu reģistrs
Diāna Kamiševa, Juridiskās nodaļas juriskonsulte

Saskaņā ar Komerclikuma 14. panta 1. punktu komersantu izslēdz no komercreģistra, pamatojoties uz individuālā komersanta pieteikumu. Proti, pirms individuālā komersanta izslēgšanas no komercreģistra normatīvie akti neparedz veikt likvidācijas procesu. Tādējādi, ņemot vērā, ka KR14 pieteikuma veidlapa ir pielāgota dažādiem komercreģistrā ierakstītiem tiesību subjektiem un neviens no KR14 veidlapas 2. punktā norādītajiem pamatiem komersanta izslēgšanai no komercreģistra neatbilst individuālajam komersantam, individuālā komersanta izslēgšanas gadījumā KR14 veidlapas 2. punkts nav jāaizpilda.