Kopīpašuma mājas pārvaldīšanu nosaka Dzīvokļa īpašuma likums

J
jautā:
07. novembrī, 2016
Inese Balode

Vai ir un kādas nozīmīgas atšķirības daudzdzīvokļu ēkas - īpašuma uzturēšanā / pārvaldīšanā / lemšanā par darbībām ar īpašumu, ja tas ir kopīpašums (dzīvokļu īpašumos nesadalīts) vai ja katram pieder atsevišķs dzīvokļa īpašums?

A
atbild:
15. novembrī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 5. panta ceturtajā daļā ir noteikts: “Lēmumus, kas attiecas uz obligāti veicamo pārvaldīšanas darbību nodrošināšanu kopīpašumā esošā dzīvojamā mājā – pārvaldīšanas uzdevuma uzdošanu, tā atsaukšanu, mājas uzturēšanai nepieciešamo pakalpojumu līgumu slēgšanas noteikumiem, kā arī kārtību, kādā nosakāmi un maksājami obligātie izdevumi un atlīdzība par pārvaldīšanu, pieņem, ievērojot Dzīvokļa īpašuma likuma noteikumus par dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanu, un tie ir saistoši ikvienam dzīvojamās mājas kopīpašniekam.”