TĒMA: Skola

Atvaļinājuma ilgums, ja darbinieks amatu apvienošanas kārtībā ieņem divus amatus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. martā, 2023
Ance

Strādāju izglītības iestādē divos amatos.
Viens ir skolotāja amats ar nepilnu slodzi (darbs uzsākts no oktobra), otrs – palīgstrādnieka amats ar nepilnu slodzi (darbs uzsākts no septembra).
Darbavieta saka, ka pamatdarbs ir palīgstrādnieks, tādēļ pienākas tikai 4 nedēļu atvaļinājums.
Vai likuma daļa par skolotāja astoņu nedēļu ilgu atvaļinājumu šajā situācijā nav spēkā?
Cik ilgs pienākas atvaļinājums vasarā?

A
atbild:
08. martā, 2023
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Saskaņā ar Darba likuma 149. panta pirmo daļu ikvienam darbiniekam ir tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, kas nedrīkst būt īsāks par 4 kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas. Saskaņā ar Izglītības likuma 52. pantu pedagogam ir tiesības uz 8 kalendārās nedēļas ilgu ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. Ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma piešķiršanas un izmantošanas kārtība ir noteikta Darba likuma normās.

Darba likuma 134.panta trešajā daļā ir noteikts, ka uz darbinieku, kurš nodarbināts nepilnu darba laiku, ir attiecināmi tādi paši noteikumi kā uz darbinieku, kas nodarbināts normālu darba laiku.

Tas nozīmē: situācijā, kad darbiniekam ir tiesības uz atšķirīga ilguma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, piemēram, darbinieks amatu apvienošanas kārtībā veic gan pedagoga, gan cita (nepedagoģiskā) amata pienākumus, darbiniekam ir nodrošināma iespēja izmantot ilgāko atvaļinājumu. Tātad šādā gadījumā  darbiniekam pienākas ikgadējais apmaksātais atvaļinājums - astoņas kalendārās nedēļas.