Vai tiks piešķirts bezdarbnieka pabalsts, ja lūgums atbrīvot no darba iesniegts BKA laikā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. februārī, 2023
Dace

Labdien! Vēlos jautāt: ja lūgums atbrīvot no darba iesniegts bērna kopšanas atvaļinājuma (BKA) laikā, vai, BKA beidzoties, sieviete var pieteikties bezdarbnieka statusam un pabalstam (visi pabalsti tika izmaksāti un tiek saņemti)?

A
atbild:
02. martā, 2023

Darbiniekam ir tiesības jebkurā laikā, arī BKA laikā, iesniegt darba devējam uzteikumu, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu  (pēc paša vēlēšanās).

Tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu ir bezdarbniekam, kuram:

  • Nodarbinātības valsts aģentūra piešķīrusi bezdarbnieka statusu;
  • kopējais apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijas Republikā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu laikā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

BKA laikā par vecāku pabalsta saņēmēju sociālās apdrošināšanas iemaksas veic valsts, apdrošinot arī bezdarba gadījumam, tādēļ pēc BKA ir tiesības uz bezdarbnieka statusu un pabalstu.

Informāciju individuālā situācijā var iegūt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā,  e-pasta adrese: konsultacijas@vsaa.gov.lv, tālr. 64507020.