TĒMA: Satiksme

Ja piemērots administratīvais brīdinājums par CSN pārkāpumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. februārī, 2023
Laura

Vēlētos uzzināt, cik ilgu laiku ir spēkā administratīvais brīdinājums par CSN pārkāpumu? Vai šis brīdinājums ir kaut kur redzams? Soda reģistra datos šī brīdinājuma nav.

A
atbild:
06. martā, 2023
Signe Laizāne
LV portāls

Administratīvās atbildības likuma 14. pantā ir noteikti administratīvo sodu veidi:

(1) Par administratīvo pārkāpumu var piemērot šādus sodus:

1) brīdinājumu;

2) naudas sodu;

3) tiesību atņemšanu;

4) tiesību izmantošanas aizliegumu.

(2) Brīdinājums un naudas sods ir pamatsodi, bet tiesību atņemšana un tiesību izmantošanas aizliegums — papildsodi.

No minētā secināms, ka brīdinājums ir soda veids.

Ja par paveikto pārkāpumu jums tika piemērots administratīvais sods – brīdinājums, tas nenozīmē, ka nevar tikt piemēroti Ministru kabineta 2004. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 551 “Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi” paredzētie soda punkti, tas ir, soda punktu piemērošana tiek piešķirta saskaņā ar minēto noteikumu kārtību.

Lai uzzinātu informāciju par jums piemērotajiem administratīvajiem sodiem, ieteicams izmantot Latvija.lv e-pakalpojumu Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa.