Lasīšanai: 1 minūte

Pases maiņa, atrodoties ārvalstīs

J
jautā:
16. septembrī, 2013
Aija Laimina

Ir pienācis laiks mainīt Latvijas pilsoņa pasi. Jau 9 gadus dzīvoju Skotijā un Latvijā man nav deklarētas dzīves vietas, jo esmu deklarējusies šeit. Pasi vēlos mainīt Latvijā. Vai šis fakts var iespaidot mainot pasi?

A
atbild:
17. septembrī, 2013
Laura Platace
LV portāls

Pastāvīga uzturēšanās citā valstī nemaina tiesības saņemt jaunu pasi, ja tai ir beidzies derīguma termiņš. Lai saņemtu jaunu pasi, kā dokuments ir jāuzrāda tikai iepriekšējā pase.

Pases nomaiņu var veikt jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā Latvijā, kā arī ārvalstī, vēršoties Latvijas konsulārajā vai diplomātiskajā pārstāvniecībā

Plašāku informāciju iespējams iegūt, apmeklējot PMLP mājaslapu, sadaļu „Pakalpojumi” /„Pases”, skat. šeit