TĒMA: Mājoklis

Vienošanās akta paraugs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. janvārī, 2023
Aleksandrs

Labdien! Manā mājā tiek plānoti remontdarbi. Ārējie ir fasādes siltināšana, savukārt iekšējie – kanalizācijas stāvvada un ūdens caurules mainīšana. Cik sapratu, es varu atteikties no iekšējiem darbiem, jo manā vannasistabā ir uztaisīts dārgs remonts un, lai nomainītu kanalizācijas stāvvadu, vajag izgriezt noflīzētu sienu. Lai es varētu atteikties no iekšējiem darbiem, man vajag parakstīt vienošanās aktu, kurā norādīts, ka apzinos sekas un avārijas gadījumā finansiāli uzņemos atbildību. Vai Jūs varētu man parādīt, kā izskatās šis akts? Vai es kā fiziskā persona varu uzrakstīt un parakstīt šo aktu? Vai tam būs juridisks spēks?

A
atbild:
16. janvārī, 2023
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Nav šāda vienošanās akta parauga, jo katra situācija ir atšķirīga. Atbilstoši normatīvajiem aktiem dzīvokļa īpašniekam ir jānodrošina pieeja koplietošanas komunikāciju remontam. Vai ir iespējamas atkāpes paredzētajā kopīpašuma remontā, izslēdzot konkrētā dzīvokļa robežās veicamo darbu apjomu, var lemt, dzīvokļa īpašniekam vienojoties ar būvdarbu projekta vadītāju, pārvaldnieku, būvuzraugu, darbu veicēju vai vēl kādu iesaistīto pusi. Aicinu dzīvokļa īpašnieku vērsties pie pārvaldnieka vai būvdarbu projekta vadītāja, lai varētu vienoties par iespējamajiem scenārijiem situācijas risinājumam.