Lasīšanai: 1 minūte

Darba attiecību izbeigšana, atrodoties BKA

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. novembrī, 2022
Dairis

Labdien!
Vēlējos saprast, vai ir kāds likums vai punkts par to, ka, esot bērna kopšanas atvaļinājumā un vēloties izbeigt darba attiecības, darba devējam tās jānoslēdz pēc abpusējas vienošanās? Vai arī tas ir atkarīgs no darba devēja un viņa gribas?

A
atbild:
23. novembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pēc darbinieka iniciatīvas darba tiesiskās attiecības ir iespējams izbeigt:

Darbinieks abos gadījumos ir tiesīgs izteikt priekšlikumu par darba attiecību izbeigšanu rakstveidā, neatkarīgi no faktiskajiem apstākļiem, tostarp atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā. Ja darbinieks ir izteicis lūgumu slēgt vienošanās līgumu, tad darba devējam tas ir saistošs.